Kwiatowa Dostawa - Blog 0

Jako specjaliści branży florystycznej w tym miejscu będziemy się z wami dzielić informacjami, nowinkami oraz wszelakimi wydarzeniami, w których będziemy uczestniczyć.

Symbolika kwiatów – jakie kwiaty na prezent? 0

Kwiaty od wieków dawane są w prezencie na niemal każdą okazję. Nic dziwnego, taki podarunek jest elegancki i świadczy o dobrych manierach wręczającego prezent. Co więcej, kwiaty ucieszą niemal każdą kobietę. Właśnie dlatego wysyłka kwiatów przez internet staje się tak popularna. Większość zamówień jakie realizuje internetowa kwiaciarnia to wysyłanie kwiatów na prezent. Co zrobić, by obdarowany ucieszył się z prezentu i nie popełnić niezręcznego faux pas przy wyborze kwiatów? Warto zapoznać się z symboliką przynajmniej tych najpopularniejszych gatunków kwiatów.

czytaj całość »
Kwiaty na gwiazdkę 0

Czas Bożego Narodzenia jest w Polsce okresem szczególnym. Często nawet ludzie niewierzący, lub słabo związani z Kościołem obchodzą te święta i traktują je jako okazję do spędzenia czasu z najbliższymi i spotkania z rodziną. Myśląc o świątecznej „zieleni” kojarzymy przede wszystkim choinkę. Kwiaty nie pasują nam do zimowych świąt. A może jest to błąd? Jak połączyć kwiaty ze świętami Bożego Narodzenia?

 

 

czytaj całość »
Jak pielęgnować Storczyki? 0

Storczyki to niezwykle piękne kwiaty. Na świecie spotkać możemy wiele ich gatunków. W naturze występują niemal na wszystkich kontynentach, zarówno w ciepłym jak i chłodnym klimacie. My jednak skupimy się na tych, które najczęściej uprawiane są w polskich domach, a te najpopularniejsze odmiany (takie jak np. Phalaenopsis) pochodzą z lasów tropikalnych. Panuje tam bardzo specyficzny klimat: wysoka temperatura i obfite opady deszczu, a co za tym idzie duża wilgotność. Są to warunki, które bardzo ciężko odtworzyć w mieszkaniu. Z tego względu, storczyki nie należą do roślin łatwych w utrzymaniu. Nie wystarczy podlać ich raz na jakiś czas i cieszyć się ich pięknym wyglądem. Wymagają znacznie więcej zabiegów pielęgnacyjnych. Nie oznacza to jednak, że zadanie jest niewykonalne. Wystarczy wziąć pod uwagę kilka wskazówek na temat uprawy storczyków, by cieszyć się ich pięknem w naszym mieszkaniu.

czytaj całość »
Kwiaty doniczkowe kwitnące zimą 0

Dla miłośników kwiatów zima to ciężki okres. Ogród pełen suchych badyli, pusty i ponury nie wprawia w najlepszy nastrój. Choć nic nie zastąpi nam wiosenno-letniego kwiatowego bogactwa, możemy sprawić sobie jego drobną namiastkę w mieszkaniu. Postawienie na parapecie roślin które kwitną zimą zrekompensuje nam nieco brak światła słonecznego i szarugę coraz krótszych dni. Jakie rośliny wybrać, by cieszyć się zimą ich pięknymi kwiatami? Poniżej opis najpopularniejszych z nich.

czytaj całość »
Jak dbać o rośliny doniczkowe zimą? 0

Zima to trudny okres dla naszych roślin doniczkowych. Niedobór światła i wysuszone powietrze oznaczają nie najlepsze warunki dla kwiatów. Jeśli nie chcemy, aby nasze rośliny zmarniały i nadawały się tylko do wyrzucenia, musimy o nie odpowiednio zadbać. Wtedy na wiosnę zakwitną ponownie i będą znów cieszyć nasze oczy. O czym należy pamiętać, by zapewnić naszym kwiatom jak najlepsze warunki zimą?

czytaj całość »
Zimowy ślub i kwiaty 0

Choć najwięcej ślubów zawieranych jest latem, nie brakuje par które zamierzają stanąć na ślubnym kobiercu zimą. Czasami decyzja taka jest spowodowana względami praktycznymi np. brakiem wolnych terminów w wybranej sali weselnej w innej porze roku. Jednakże inne aspekty również mają ogromny wpływ na taki wybór. Zima to pora magiczna, zwłaszcza w okresie świąt Bożego Narodzenia. Kościół świątecznie przybrany z choinką i szopką tworzy atmosferę ciepła i radości. Jeśli w dniu naszego ślubu spadnie śnieg, możemy dodatkowo cieszyć się pięknym tłem dla wykonywanych fotografii. Pojawia się jednak problem wyboru kwiatów, zarówno tych które chcemy wybrać do wiązanki jak i planowanych do dekoracji. Większość kwiatów jest w tym okresie niedostępna. Choć wybór jest znacznie mniejszy niż latem, wcale nie musimy rezygnować z pięknej, kwiatowej oprawy.

czytaj całość »
Kwiaty na Dzień Babci i Dzień Dziadka 0

Babcia i dziadek to osoby bliskie nam od dzieciństwa. Bawią się z nami, opowiadają bajki i pokazują świat. Podobnie jak rodzice. W przeciwieństwie do nich mają jednak zwykle ogrom cierpliwości, więcej wolnego czasu i pobłażliwości. Dziadkowie często godzą się na zabawkę, której mama nie kupi. Wszystko to tworzy szczególną więź, która trwa często przez całe życie. Babcia z dziadkiem chętnie nam pomogą również w okresie nastoletnim, a nawet w dorosłym życiu. Warto więc pamiętać o nich zawsze i okazać im wdzięczność za to, że zawsze byli i są przy nas. Najlepszą okazją do jej pokazania są święta: Dzień Babci i Dzień Dziadka, przypadające odpowiednio 21 i 22 stycznia. Dzięki temu, że święta te występują obok siebie warto pokusić się o zakup wspólnego prezentu dla dziadków. Co warto kupić? Dobrym pomysłem są zawsze kwiaty. Mamy tutaj dwie możliwości: bukiet z kwiatów ciętych, lub rośliny doniczkowe.

czytaj całość »
Rośliny ogrodowe kwitnące zimą 0

Tytuł tego posta dla wielu z Was może wydawać się zaskakujący. Zima nie jest przecież typowym okresem kwitnienia roślin. Jest to czas obumierania i spoczynku. Wbrew pozorom istnieją jednak rośliny, które kwitną właśnie zimą, zwłaszcza jeśli danego roku jest ona raczej łagodna. Co więcej, dla niektórych z nich nawet mróz nie jest zabójczy. W większości przypadków nie są to kwiaty pojedyncze, ale kwitnące krzewy. Są to krzewy niezwykłej urody. Ich wygląd, a nawet zapach w niczym nie ustępuje kwiatom kwitnącym wiosną i latem. Czasem wydają się nawet piękniejsze, bo pośród śniegów i zmarzniętej ziemi stanowią element koloru, ciepła i wiosennej radości. Jakie rośliny warto posadzić w ogrodzie, by cieszyły swym widokiem również zimą?

czytaj całość »
Jak dbać o cięte róże? 0

Róże należą do kwiatów najczęściej kupowanych w kwiaciarniach. Są one dostojne i eleganckie, a w dodatku doskonale nadają się na prezent na niemal każdą okazję. Choć bardzo często w ofercie kwiaciarni i innych punktów z kwiatami (nawet w supermarketach) spotkać możemy róże doniczkowe, jednak kwiaty cięte wciąż cieszą się największą popularnością. Pomimo, że zarówno pojedyncze róże jak i większe bukiety wyglądają przepięknie, trwałość nie jest ich najmocniejszą stroną. Możemy jednak popracować nad tym, by róże w wazonie wytrzymały dłużej. Jak sprawić, by piękno świeżych kwiatów cieszyło nasze oczy dłużej niż kilka dni?

czytaj całość »
Kaktusy – co warto o nich wiedzieć? 0

Kaktusy należą do roślin uwielbianych przez ludzi zapominalskich, oraz tych którym brakuje tzw. „ręki do kwiatów”. Według powszechnej opinii, jeśli nie lubisz wykonywać skomplikowanych czynności pielęgnacyjnych przy kwiatach doniczkowych i często zapominasz nawet o ich podlaniu, kaktusy to rośliny dla Ciebie. Nie są być może bardzo efektowne, ale przynajmniej są łatwe w uprawie i właściwie nie wymagają niczego. Te opinie to jednak tylko mity. Choć kaktusy nie wymagają częstego podlewania, chcąc zachować je w dobrej formie musimy o nie zadbać. Istnieje wiele gatunków kaktusów, z których niektóre są na tyle skomplikowane w uprawie, że nie są w ogóle polecane dla początkujących. Mitem jest również stwierdzenie, że kaktusy nie są efektowne. Większość gatunków ma wyjątkowo piękne i niezwykłe kwiaty, choć doprowadzenie ich do kwitnienia nie jest proste i wymaga sporo czasu. Co warto wiedzieć o kaktusach?

czytaj całość »
Kwiaty jako idealny prezent dla kobiety 0

Kwiaty od wieków dawane są w prezencie kobietom. Od pewnego czasu tradycją jest wręczanie kwiatowych bukietów nie tylko ukochanej, ale również koleżankom z pracy (np. z okazji Dnia Kobiet), matce lub innej bliskiej krewnej. Najczęściej kwiaty dawane są jednak tej szczególnej kobiecie, wybrance serca. Działając jako kwiaciarnia internetowa dostrzegamy niezmierną popularność kwiatowych prezentów, zwłaszcza w okolicach walentynek czy Dnia Kobiet. Co sprawia, że kobiety tak chętnie dostają kwiaty? Co zrobić, by radość z otrzymanego prezentu była jeszcze większa? Dlaczego kwiaty z dostawą do domu mogą okazać się najlepszą opcją?

czytaj całość »
Rośliny pochłaniające zanieczyszczenia 0

Nikogo nie zaskakuje dzisiaj stwierdzenie, że żyjemy w zanieczyszczonym środowisku. Oprócz spalin samochodowych i pyłów przemysłowych ze wszystkich stron otaczają nas tworzywa sztuczne, produkowane przy użyciu toksycznych substancji. Wiele z nich znajduje się również w naszym domu, z czego nie zawsze zdajemy sobie sprawę. O ile niemożliwe jest całkowite ich wyeliminowanie, o tyle możliwe jest ich ograniczenie. Wskazane jest przede wszystkim rozsądne korzystanie z zasobów, jednak nie jest to jedynym sposobem na ograniczenie złego wpływu toksycznych substancji w naszym życiu. Pomóc mogą również rośliny doniczkowe. Wszyscy wiemy o fotosyntezie roślin, dzięki której w mieszkaniu pełnym kwiatów doniczkowych znajduje się więcej tlenu. Niektóre rośliny mają jednak dodatkowe właściwości pochłaniania toksycznych substancji. Warto pomyśleć nad postawieniem ich w domu.

czytaj całość »
Mało wymagające rośliny doniczkowe 0

Dzisiejsze tempo życia często nie pozwala nam na poświęcenie wystarczającej ilości czasu rodzinie, ulubionemu hobby czy spotkaniom z przyjaciółmi. Rośliny doniczkowe mają zdecydowanie najniższy priorytet w hierarchii „zadań do wykonania”. Wiele osób w takiej sytuacji całkowicie rezygnuje z posiadania kwiatów w domu. Rośliny doniczkowe wymagają bowiem częstego podlewania, nawożenia, podcinania pędów i przesadzania. Dom bez roślinności wydaje się jednak szary i smutny. Być może zamiast całkowicie rezygnować z kwiatów, warto dać szansę tym gatunkom, które nie wymagają częstej pielęgnacji. Wbrew pozorom nie chodzi nam o kaktusy, wśród których również znajdziemy odmiany trudne w uprawie. Mało wymagających roślin doniczkowych jest całkiem sporo.

czytaj całość »
Odmiany róż 0

Róża od wieków nazywana jest królową kwiatów. W pełni zasłużyła na to miano. Jej niezwykła dostojność, wdzięk i słodki zapach zachwycają ludzi na całym świecie. Róże stanowiły inspirację dla poetów i artystów, którzy niejednokrotnie porównywali urodę swych ukochanych i muz do tych wyjątkowych kwiatów. Są one obecne również w symbolice chrześcijańskiej i kojarzone z Matką Boską. Róże symbolizują także wielką miłość, dlatego są to kwiaty najczęściej dawane w prezencie kobietom. Doskonale sprawdzają się też w ogrodzie, ponieważ kwitną długo i roztaczają wokół przepiękny zapach. Popularność róż sprawiła, że wielu hodowców skupiło się na stworzeniu kwiatów wyróżniających się wyjątkową urodą i zapachem, ale także wysoką odpornością na niekorzystne warunki atmosferyczne. W wyniku ich starań powstało wiele odmian i gatunków róż. W tym wpisie zajmiemy się przedstawieniem podstawowych grup, na które możemy podzielić róże.

czytaj całość »
Dlaczego warto zamawiać kwiaty przez internet? 0

Kobiety uwielbiają dostawać kwiaty. Tego faktu nie zmienią tłumaczenia mężczyzn, że kwiaty są nietrwałe i „bezużyteczne”. Mając to na uwadze, pamiętaj że jeśli chcesz sprawić przyjemność ukochanej, warto podarować jej od czasu do czasu piękny bukiet. Z pewnością będzie zachwycona. Kwiaty ucieszą jednak nie tylko ukochaną, ale również inne kobiety bliskie twojemu sercu np. mamę, siostrę lub babcię. Dzisiaj nie możesz już posłużyć się wymówką jaką jest brak czasu na wyjście do kwiaciarni. W każdej chwili możesz zamówić kwiaty z dostawą do domu, siedząc wygodnie przed komputerem. Dlaczego jest to dobra opcja?

czytaj całość »
Jak suszyć kwiaty i inne rośliny? 0

Kwiaty, gałązki jarzębiny czy trawy ozdobne są wspaniałą dekoracją mieszkania. Potrafią rozweselić i dodać blasku nawet bardzo surowym wnętrzom. Największą wadą takiej dekoracji jest jednak jej nietrwałość. Świeże kwiaty szybko więdną i nadają się tylko do wyrzucenia. Chcąc dłużej cieszyć oko pięknymi kwiatami warto je zasuszyć. Gotowe, suszone bukiety kwiatów możemy znaleźć w kwiaciarniach, jednak nic nie stoi na przeszkodzie by przygotować je samodzielnie.

czytaj całość »
Ikebana – japońska sztuka układania kwiatów 0

Skoro czytasz ten blog, z pewnością cenisz sobie piękno kwiatów. Kwiaty czynią świat bardziej kolorowym i weselszym. Nie sposób przejść obojętnie obok wielkich, różanych ogrodów, choć w zachwyt wprawić mogą również małe, kwitnące rabaty na działce. Jeszcze inną kategorią piękna są bukiety z kwiatów ciętych. Pozwalają one przynieść odrobinę świeżości i koloru do naszego mieszkania. Stworzenie pięknego bukietu jest jednak prawdziwą sztuką. Niektóre gatunki i kolory kwiatów „gryzą się” ze sobą i nie powinny być zestawiane razem. W naszym europejskim kręgu kulturowym podczas tworzenia wiązanek największą wagę przykłada się do liczby i koloru kwiatów. Gałązki, liście i łodygi są jedynie dodatkowym elementem dekoracyjnym. Nie wszędzie jednak stosuje się takie same zasady. Warto przyjrzeć się również zwyczajom z innego kontynentu. Szczególnie ciekawa wydaje się sztuka układania kwiatów w Japonii, o nazwie ikebana. Co warto o niej wiedzieć?

czytaj całość »
Kwiaty zwiastujące wiosnę 0

Śnieg, mróz i zimny, przenikliwy wiatr dały się we znaki wielu z nas. Z niecierpliwością oczekujemy na wiosenne promienie słońca, dłuższe dni i przyjemne ciepło zachęcające do spacerów. Cieszymy się widząc jak przyroda budzi się do życia, temperatura wzrasta i zimowa szaruga ustępuje pięknej pogodzie. Zbliżającą się wiosnę dostrzegamy w pierwszych pąkach na drzewach, topniejącym śniegu i oczywiście w pierwszych kwiatach. Choć istnieje dość spora liczba roślin kwitnących zimą ( które omówiliśmy dokładniej we wpisie „Rośliny ogrodowe kwitnące zimą”), to jednak często nie cieszą nas tak bardzo jak przebiśniegi i krokusy, bo nie kojarzymy ich z magią budzącej się do życia natury. Poniżej znajdziecie krótki opis kwiatów, których pojawienie się oznacza szybkie pożegnanie z zimową aurą.

czytaj całość »
Kwiaty na Pierwszą Komunię Świętą 0

Kwiaty stanowią doskonałą oprawę ważnych uroczystości. Potrafią podkreślić uroczysty charakter i wagę takich wydarzeń jak ślub, okrągłe rocznice czy ważne święta religijne. Do tych ostatnich należy Pierwsza Komunia Święta, która jest ważnym krokiem w rozwoju duchowym małego katolika. W Polsce pierwsze przystąpienie dziecka do komunii świętej nazywane potocznie w skrócie „komunią” obchodzone jest w sposób bardzo uroczysty. W kościele, dzieci już wiele miesięcy wcześniej przygotowują się do tego wydarzenia ucząc się modlitw i piosenek religijnych, a rodzice zapraszają gości i przygotowują przyjęcie komunijne. Jest to wydarzenie na tyle szczególne, że zdecydowanie warto podkreślić jego piękno kwiatami. W jaki sposób możemy to zrobić?

czytaj całość »
Garść informacji o tulipanach 0

Tulipany to kwiaty urzekające swoim pięknem. Ich liczne odmiany różniące się kształtem i kolorem podbiły serca ogrodników na całym świecie. W Polsce dodatkowo zyskały popularność jako kwiaty dawane w prezencie na Dzień Kobiet. Tulipany są jednak świetnym pomysłem na prezent nie tylko z okazji święta obchodzonego 8 marca. Ich urok i długi okres kwitnienia sprawiają, że te piękne kwiaty są często wykorzystywane w bukietach, samodzielnie lub w otoczeniu innych gatunków. Internetowa kwiaciarnia, którą prowadzimy również ma w swojej ofercie wiele bukietów składających się z tulipanów. Co warto wiedzieć o tulipanach?

czytaj całość »
Zieleń dekoracyjna – co kryje się pod tą nazwą? 0

Bukiet kwiatów to doskonały prezent na każdą okazję. Sprawdzi się również jako wyjątkowa dekoracja mieszkania, dodająca wnętrzom świeżości i koloru. Z tego powodu kwiaciarnie internetowe cieszą się ogromną popularnością. Klienci często wybierają bukiety mieszane skomponowane z różnych gatunków kwiatów. W naszym sklepie w opisie każdej wiązanki znajduje się spis wszystkich roślin użytych do jej wykonania. W większości z nich pojawia się tajemnicze określenie „zieleń dekoracyjna”. Termin ten nie jest rozwinięty, dlatego nie zawsze wiemy co kryje się pod nim. Zieleń dekoracyjna to gałązki, pędy, liście i drobne trawy używane do przystrojenia kompozycji. Jakie rośliny stosujemy do dekoracji bukietów?

czytaj całość »
Bez – co warto o nim wiedzieć 0

„To był maj, pachniała Saska Kępa szalonym, zielonym bzem...” - tak zaczyna się jedna z najpopularniejszych piosenek Maryli Rodowicz. Bez, czyli lilak pospolity to jedna z wielu roślin kwitnących w maju. Mimo to, nieprzypadkowo piosenkarka wybrała za tło wydarzeń „Małgośki” właśnie bez. Krzew ten wyróżnia się wyjątkowo bujnym i licznym kwieciem, oraz niezwykle intensywnym, słodkim zapachem. Występuje w wielu kolorach: białym, różowym, niebieskim i purpurowym. Jest krzewem osiągającym wysokość około 3-4 metrów. W okresie kwitnienia jego mocny zapach czuć w całej okolicy, nawet przy najlżejszym wietrze. Co warto wiedzieć o bzie?

czytaj całość »
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl