Wiosenne kwiaty w ogrodach i domach

Wiosenne kwiaty w ogrodach

Cebulkowe piękności

Wiosenne miesiące kojarzą się z wysypem krokusów. Któż nie słyszał o tym, jak duże zainteresowanie budzą one w Dolinie Chochołowskiej? Na szczęście nie trzeba jechać aż na południowe krańce Polski, aby móc podziwiać te kwiaty – można mieć je na wyciągnięcie ręki, we własnym ogrodzie. Aby tak się stało, trzeba posadzić je w okolicy września. Warto rozmieścić je dość gęsto, dzięki czemu na wiosnę utworzą one barwny dywan. Z okolicami Wielkanocy związane są również piękne i pachnące żonkile. Nie można też zapomnieć o wielobarwnych tulipanach, które powodzeniem można uprawiać w doniczkach. Trzeba przy tym pamiętać, aby nie narażać ich na przegrzanie – nie powinny one stać blisko kaloryfera. Zaletą tych kwiatów doniczkowych jest możliwość przesadzenia cebulek do ziemi w ogródku – tak, aby w następnym roku również zakwitły, tym razem pod oknem.

Nie tylko w doniczce

Bywają osoby, które nie przepadają za roślinami w doniczkach. Powodów takiego stanu rzeczy może być wiele, a wśród najpopularniejszych wymieniane są:

brak “dobrej ręki” do roślin i kwiatów doniczkowych,
zapominanie o regularnym podlewaniu,
częste wyjazdy, a w efekcie niemożność dbania o rośliny,
zwierzęta domowe – np. kot, który wskakuje na parapet i strąca doniczki bądź obgryza liście,
obecność dzieci w domu.

Na szczęście można umilić sobie wiosenne dni, kupując świeże kwiaty cięte. Aby dłużej utrzymały się we flakonie, warto regularnie zmieniać im wodę. W przypadku niektórych roślin dobrze jest zakupić odżywkę do kwiatów ciętych. Inne utrzymają się same przez kilka dni. Dzięki swej słonecznej barwie, żonkile we flakonie nie tylko wprawią w radosny nastrój , ale i napełnią pokój pięknym, wiosennym zapachem. Warto?

Trochę wiosny dla bliskiej osoby

Jeśli urodziny albo imieniny przyjaciółki, mamy czy cioci przypadają wiosną, jest to świetna okazja, aby zapewnić tej osobie odrobinę wiosennego tchnienia poprzez wysyłkę pięknych kwiatów – za pośrednictwem poczty kwiatowej. W takiej sytuacji idealnie sprawdzi się słoneczny bukiet 15 tulipanów. Z pewnością ucieszy się z niego ktoś, kto jest ciepły i otwarty na ludzi. W przypadku, gdy chce się postawić na więcej barw, również można znaleźć coś, co przypadnie do gustu każdej osobie, uwielbiającej kwiaty. Specjalnie dla miłośników ciepłego wiatru i budzącej się do życia natury przygotowaliśmy bukiet “Pachnąca wiosna”, będący wyjątkową kompozycją hiacyntów, róż, gerber oraz frezji wraz z dodatkiem dekoracyjnej zieleni. Ta wielobarwna mieszanka wprowadzi domowników w wiosenny, radosny nastrój!

Żywa feeria kolorów

Na wiosnę można również podziwiać liczne krzewy czy drzewa, które intensywnie kwitną, roztaczając swą woń. Wśród popularnych gatunków, spotykanych w parkach i prywatnych ogrodach wymienić można chociażby forsycję, której drobne, żółte kwiatki pojawiają się jeszcze przed liśćmi. Oczy cieszą również wspaniałe krzewy magnolii o delikatnie różowych kwiatach. Część z nich ma wspaniały zapach. W kwietniu rozkwitają również ozdobne, pochodzące z Japonii wiśnie, które z powodzeniem można uprawiać w ogrodach. Ciekawy przykład stanowi również krzew kaliny Burkwooda, kwitnący w maju lub końcem kwietnia. Wszystkie te okazy można podziwiać, spacerując wśród nich w słoneczny dzień. Warto również uciąć kilka gałązek z ogródka, aby móc umieścić je we flakonie i poczuć ich zapach w domowym zaciszu.

Wiosna obfituje w żywe, soczyste barwy i oczarowuje nas swymi zapachami. Można poczuć jej tchnienie na popołudniowym spacerze i wprowadzić ją do swojego mieszkania. Warto ukoić zmysły widokiem i zapachem cudownych, wiosennych kwiatów – to aromaterapia w najlepszym wydaniu, prosto z natury! Gotowi na nadejście wiosny?

Podobne artykuły

Jak zaaranżować wymarzony ogród we francuskim stylu?

Luksus i sztuka Początki aranżowania ogrodów w tym stylu datuje się na XVII wiek. To właśnie wtedy ogrodnictwo stało się swego rodzaju sztuką, a ogromne ogrody świadczyły o statusie społecznym i ...

Przejdź do artykułu

Kwiaty doniczkowe dla początkujących

Kwiaty to najpiękniejsza dekoracja każdego wnętrza – ożywiają je, wprowadzając naturalną radość i piękno. I choć nie wszyscy mają tak zwaną „rękę do kwiatów”, są takie gatunki, które nie mają wygórowa...

Przejdź do artykułu

Ziemia do kwiatów doniczkowych

O tym, jak przesadzać kwiaty doniczkowe, pisaliśmy już wcześniej. Dzisiaj zatrzymamy się na dłużej przy kwestii ziemi do kwiatów doniczkowych. Jak będzie najlepsza? I jak właściwie wybrać ziemię do kw...

Przejdź do artykułu