Pomysły na walentynkowe bukiety

czerwone róże

Walentynki to czas kupowania prezentów dla ukochanej osoby. Przez ten podarunek chce się jej okazać miłość i pokazać, że jest najważniejsza. Jak każdy inny, tak i ten prezent powinien być przemyślany. Oczywiście bezpiecznym i dobrym upominkiem na tę okazję jest piękny bukiet kwiatów. Pojawia się jednak pytanie: z jakich kwiatów powinien się on składać i czy warto go jakoś wzbogacić?

Różana klasyka

Róże zawsze są na czasie. To kwiaty, które raczej się nie znudzą i nie odejdą w zapomnienie. Bukiet pięknych, czerwonych róż to wciąż dobry pomysł. Dawniej czerwony kolor kwiatów oznaczał właśnie gorącą miłość, więc symbolika ta nadal jest bardzo wymowna, choć zmieniło się nieco jej postrzeganie. Kwiaty takie są wręczane nie tylko narzeczonej, ale i dziewczynie przed zaręczynami. Oczywiście można również postawić na bukiet róż w kilku kolorach, np. herbacianych z różowymi czy czerwonych z różowymi.

Znasz ulubione kwiaty wybranki?

Wybierając bukiet dla ukochanej, warto uwzględnić jej preferencje. Być może wspominała kiedyś, jak bardzo lubi słoneczniki? A może nic jej tak nie rozwesela, jak żółte, pachnące żonkile w wazonie? Dobrze jest o tym pamiętać przy okazji zakupu. Bukiet na tę okazję nie musi być przecież typowy i wybrany z gotowych, już przygotowanych w sklepie propozycji. Co więcej, inwencja i oryginalność z pewnością zostanie doceniona przez wybrankę!

Dodatki do kwiatów

Sam bukiet powinno się nieco wzbogacić, aby był pełniejszy i ładniejszy. Co można w nim umieścić? Dobrze będą tu pasować na przykład:

wielka, czerwona kokarda (lub czerwona w białe groszki),
mały miś, umieszczony między kwiatami i trzymający w łapkach napis: “Kocham Cię”,
dekoracja w postaci dwóch gołąbków na patyku,
fantazyjnie zrobione serce – np. z gałązek,
kawałek czerwonej siatki, ładnie owijającej bukiecik,
liścik z miłosnym wyznaniem.

Kieruj się sercem

Dokonując zakupów, warto kierować się własną intuicją i znajomością drugiej osoby. Nawet gdy zna się ją dość krótko, można rozważyć, co się już o niej wie. Jednocześnie nie mając pojęcia, czy dziewczyna w ogóle lubi kwiaty, można zdecydować się na kompozycję, poleconą przez florystkę. Warto spróbować! Wiele kobiet przyznaje, że uwielbia dostawać kwiaty. Szansa, że wybranka należy do tej drugiej grupy, nie jest wielka. A jeśli nawet – sam gest na pewno zostanie zauważony.

Sam bukiet czy coś więcej?

To pytanie często pojawia się przy wyborze prezentu. Zależy to od kilku czynników. Jeśli się dłużej zna daną osobę i wie się, że radość sprawiłby jej np. nowy zegarek, można dokonać takiego zakupu. Gdy zna się kogoś krótko, może być trudno trafić w gust. Nie wiadomo na przykład, czy wybranka jada słodycze, czy raczej od nich stroni. Zawsze można kupić bilety do kina romantyczny seans i po filmie zapytać, jak się podobał. Będzie to też wskazówka na przyszłość. Dobrze jest również obserwować, jakie emocje wywołał wręczony bukiet.

Walentynkowe zaręczyny?

Zdarzają się pary, które zaręczają się w ten dzień. Jeśli chce się wykonać ten krok właśnie 14 lutego, trzeba pamiętać, aby do tego czasu zakupić pierścionek. Na tę okazję bukiet również powinien być stosowny – w końcu to wyjątkowy moment, który często pamięta się całe życie. Można wówczas postawić na większą ilość kwiatów i bogatsze udekorowanie kompozycji. Warto również zaaranżować całą sytuację, np. zorganizować romantyczne miejsce. Trzeba mieć jednak na uwadze, że nastrojowe lokale mogą być tego dnia zatłoczone, więc warto poszukać miejsca spokojnego i odpowiednio wcześnie dokonać rezerwacji.

Mieszkamy za daleko…

Nie zawsze jest możliwość bycia z ukochaną osobą w ten dzień. Praca za granicą, wyjazd służbowy czy inne okoliczności mogą sprawić, że osobiste wręczenie bukietu jest niewykonalne. Wówczas warto skorzystać z usług, jakie oferuje kwiaciarnia internetowa Kwiatowa Dostawa. Narzeczona czy żona na pewno ucieszy się, że pomimo natłoku obowiązków partner o niej pamiętał i znalazł sposób na okazanie miłości w tym dniu! Warto, pomimo różnych okoliczności, docenić drugą osobę.

Podobne artykuły

Kiedy jest Dzień Mamy? Dzień Matki w Polsce i na świecie

Już z początkiem maja wiele osób zaczyna zastanawiać się, kiedy jest Dzień Matki. W Polsce niezmiennie święto to wypada 26 maja. Przygotuj się do jego wyjątkowej celebracji! Sprawdź też, jak i kiedy o...

Przejdź do artykułu

Historia Dnia Matki – popularne tradycje i zwyczaje

Dzień Matki jest jednym z najważniejszych świąt, które celebrujemy na całym świecie. Co roku w maju w Polsce obchodzimy Dzień Matki, aby uczcić miłość i poświęcenie, jakie okazują nam nasze mamy. To ś...

Przejdź do artykułu

Życzenia na Dzień Matki – przekaż mamie piękną wiadomość!

Dzień Matki to wyjątkowa okazja, która powinna być celebrowana w sposób szczególny. To doskonały moment, by wyrazić swoją miłość, wdzięczność i szacunek dla kobiety, która jest fundamentem każdej rodz...

Przejdź do artykułu