Kwiatowe dekoracje w sali weselnej

kwiatowe dekoracje na wesele

Ślub to wyjątkowy moment w życiu. Każda kobieta marzy o tym, aby mieć wesele w pięknej scenerii. W jej wykreowaniu niemałą rolę odgrywają kwiaty. Wspaniałe, kwiatowe dekoracje to nieodłączny element wystroju sali, w której świętować będą państwo młodzi z rodziną i przyjaciółmi. Pomysłów jest mnóstwo – warto zdać się tutaj na radę doświadczonej florystki.

Dekoracje na stoły

Efektowne ozdoby na stołach weselnych na pewno zwrócą uwagę. Warto jednak pilnować, aby nie było ich zbyt wiele. Nie ma sensu na siłę dokładać szczegółów, gdyż zbyt duże przytłoczenie nimi może sprawić wrażenie chaosu. Ponadto sięganie do pater z owocami i ciastami i do ustawionych na stołach salaterek może być dla gości kłopotliwe – będą oni starali się uważać, żeby nie przewrócić wazonu czy nie uszkodzić pięknej dekoracji. Aby temu zapobiec, warto wybrać wysokie i stabilne flakony, które nie zajmują sporej powierzchni stołu, a dekorują go i przyciągają wzrok. W przypadku, gdy państwo młodzi siedzą przy prostokątnym stole, przed nimi może znaleźć się przepiękna kompozycja kwiatowa – na tyle subtelna, że nie będzie zasłaniała głównych bohaterów uroczystości. Jej części mogą wspaniale zwieszać się ze stołu i spływać aż do ziemi. Oczywiście to rozwiązanie sprawdzi się dla określonego układu stołów (np. w podkowę), gdy naprzeciwko państwa młodych nikt nie siedzi.

dekoracje na stoły

Jakie kwiaty wybrać?

Przede wszystkim, kwiaty muszą być żywe i świeże – sztuczne kwiaty raczej nie wchodzą w grę. Róże i gerbery to ślubna klasyka. Bukiet, taki jak Letni poranek może sprawdzić się zarówno jako bukiet ślubny dla panny młodej, jak i jako dekoracja stołu w sali. Połączenie różu i bieli tworzy łagodną, romantyczną kompozycję. Często jednak pary decydują się na określony motyw przewodni swojego ślubu lub wesela. Wówczas istnieje możliwość stworzenia dekoracji, stosownych do tematyki. W przypadku wesela w stylu ludowym lub rustykalnym warto rozważyć delikatne kompozycje wielobarwne – np. bukiet Olśnienie. Bukiety można również dostosować do danego koloru przewodniego. Przykładowo, jeśli para decyduje się na żółty, dobrze jest postawić na kwiaty w tym kolorze, np. słoneczniki czy żółte róże.

Dobór dekoracji do charakteru sali

Warto pamiętać, że w eleganckich hotelach lub pałacach sale weselne same w sobie są na tyle piękne, że nie ma potrzeby stosowania wielu dodatków. W przypadku ścian i innych miejsc, gdzie kompozycje mogłyby przesłonić ciekawe detale architektury, warto zrezygnować z ich umieszczania. Gdy przyjęcie odbywa się w miejscu, które nie jest typowo weselne – np. w karczmie czy w wybranej restauracji, można pozwolić sobie na więcej motywów kwiatowych, które uczynią je bardziej uroczystym i odświętnym. W każdym przypadku trzeba jednak uważać, aby nie popaść w przesadę i kicz. Do pięknych, ciętych kwiatów nie będą potrzebne wielkie i rzucające się w oczy kokardy czy nadmiar ozdobnych wstążek. Dobrze jest odpowiednio wcześnie wybrać się do zarezerwowanej sali, porobić kilka zdjęć i zastanowić się, jakie motywy będą tutaj pasowały i co będzie spójne z całością koncepcji weselnej. Ważne, aby nie zostawiać tego na ostatnią chwilę.

Nie tylko sama sala

Kwiatowe ozdoby można również ustawić przy wejściu do sali weselnej. Świetnie będą tutaj wyglądać spore wazony, umieszczone po dwóch stronach głównych drzwi, prowadzących na salę. Muszą one być odpowiednio stabilne i stać w takim miejscu, aby nie stanowić przeszkody przy tłumnym wchodzeniu do środka. Można także rozważyć delikatną ozdobę nad wejściem. Wypada oczywiście zapytać obsługę hotelu lub lokalu, czy nie będzie to stanowiło problemu.

Dzień ślubu i wesela wymaga wspaniałej oprawy. W tym wszystkim nieodzowną funkcję pełnią piękne, świeże kwiaty. Warto zadbać, aby dopełniały one wystroju sali, jednocześnie nie przytłaczając jej swym nadmiarem. Dobrze dobrane i skomponowane ozdoby na pewno zwrócą uwagę zaproszonych gości i wywołają ich zachwyt, a para młoda będzie miała wesele w wymarzonej scenerii.

Podobne artykuły

Kiedy jest Dzień Mamy? Dzień Matki w Polsce i na świecie

Już z początkiem maja wiele osób zaczyna zastanawiać się, kiedy jest Dzień Matki. W Polsce niezmiennie święto to wypada 26 maja. Przygotuj się do jego wyjątkowej celebracji! Sprawdź też, jak i kiedy o...

Przejdź do artykułu

Historia Dnia Matki – popularne tradycje i zwyczaje

Dzień Matki jest jednym z najważniejszych świąt, które celebrujemy na całym świecie. Co roku w maju w Polsce obchodzimy Dzień Matki, aby uczcić miłość i poświęcenie, jakie okazują nam nasze mamy. To ś...

Przejdź do artykułu

Życzenia na Dzień Matki – przekaż mamie piękną wiadomość!

Dzień Matki to wyjątkowa okazja, która powinna być celebrowana w sposób szczególny. To doskonały moment, by wyrazić swoją miłość, wdzięczność i szacunek dla kobiety, która jest fundamentem każdej rodz...

Przejdź do artykułu