Kosze kwiatowe – idealny pomysł na prezent

kosz kwiatowy

Zachwycające kolory, oryginalne kształty i zniewalające zapachy, tak pokrótce można opisać charakterystyczne dla kwiatów cechy. Kwiaty towarzyszą nam wszędzie i zawsze są najlepszą propozycją na prezent okolicznościowy i nie tylko. Z uśmiechem je przyjmujemy, ale też wręczamy najbliższym, przyjaciołom, czy znajomym z pracy przy różnych okazjach. Są po prostu idealnym pomysłem, by sprawić radość obdarowanym i podkreślić ich znaczenie w naszym życiu.

Dlaczego wybieramy kosze z kwiatami?

Różnorodność form kompozycji kwiatowych, poczynając od skromnej wiązanki, poprzez wymyślne bukiety i na kwietnych koszach kończąc, sprawia, że możliwość wyboru adekwatnej do okoliczności propozycji nie jest problemem. Na uwagę zasługują kosze kwiatowe z upominkiem, które w szczególny sposób zaznaczą wartość naszych uczuć wobec obdarowanych nimi osób. Ta forma kompozycyjna z powodzeniem może być także wspaniałą dekoracją różnych uroczystości, czy też ozdobnym elementem aranżacyjnym naszych domowych wnętrz.

Oczywiście, to nie jedyny powód wyboru kosza z kwiatami, ponieważ sposób ich układania pozwala na zdecydowanie większą trwałość niż w przypadku wiązanek i bukietów. Na czym to polega? Przede wszystkim kwiaty zazwyczaj umieszczane są w gąbce florystycznej, która ogranicza podatność na uszkodzenia i ewentualną zmianę ułożenia, zwłaszcza w przypadku przewozu kosza jakimkolwiek środkiem transportowym. Mamy więc pewność, że przygotowana przez florystów kompozycja pozostanie nienaruszona.

Kosze wiklinowe

Zazwyczaj piękno kompozycji kwiatowej ma ścisły związek z koszem, w którym jest umieszczona. Najczęściej jest to wiklina, która jest wprost wymarzonym materiałem do ich prezentacji. Ogromna liczba przeróżnych koszy: z kabłąkami, uszami – w rozmaitych kształtach, rozmiarach, a nawet kolorach stwarza florystom szerokie możliwości ich wykorzystania zarówno do kompozycji florystycznych, jak i połączenia kwiatów z różnorodnymi dodatkami w zgodzie z określonym przeznaczeniem (prezenty, artykuły delikatesowe, owoce, słodycze itp.). Świetnym tego przykładem jest kwiatowy Kosz piknikowy z naszej strony, gdzie na tle dekoracyjnej zieleni czerwone róże umoszczone pośród hiacyntów, storczyków i groniastych kłosów przetacznika Veronika spicata z dodatkiem jabłka i butelki wybornego czerwonego wina sprawiają wrażenie intymnej sielskości, a więc idealnej dla romantycznego wypadu poza miasto. Bez wątpienia dekoracyjne kosze wiklinowe przydają kwiatom dodatkowych walorów estetycznych, a przy tym są niezwykle użytkowe.

Kosz kwiatowy – najlepsza propozycja na każdą okazję!

Jedną z wielu, ale jakże ważną datą każdego małżeństwa jest rocznica ślubu. Niebanalnym podkreśleniem tej uroczystości, która przypomina o odległym bądź nieodległym miesiącu miodowym jest kosz kwiatów Weneckie niebo dostępny w naszym sklepie. Ta wyjątkowa kompozycja pastelowych róż, irysów barwionych błękitem i bieli lilii Inków (alstromeria) z koniuszkami płatków unurzanych w lazurze, sprawi, że znów poczujemy romantyczne promienie znad wspaniałej Wenecji.

Jak to w życiu, zdarzają się dobre i złe chwile w relacjach między ludźmi, zarówno w rodzinie, jak i wśród przyjaciół oraz współpracowników. Jest to naturalne, ponieważ każdy z nas reprezentuje przypisany sobie charakter. Oczywiście niekoniecznie musi się to przekładać na kłótnie, ale kiedy już do nich dojdzie, warto wtedy pokusić się o refleksję i niezależnie, czy jesteśmy winni tej sytuacji, czy też nie, po prostu zadbać o powrót do właściwych relacji. W zależności od zażyłości i dedykowanych w tym zakresie rozwiązań najchętniej korzystamy z wręczenia kwiatów. Jedną z uniwersalnych propozycji jest kosz pełen kolorowych margaretek, który znajdziemy na przykład tutaj. Niezwykłą kompozycję cechuje wyjątkowa prostota, a przede wszystkim uderzająca świeżość, która wprawi każdą przepraszaną osobę w radosny nastrój.

Zapewne dla wielu osób pierwsza randka oznacza nie tylko ekscytację, ale także niepewność co do własnych zachowań spowodowanych zazwyczaj wyjątkowym stresem. Kompozycja złożona z wielu kwiatów i dyskretnie wplecionych owoców jesieni wprawi wszystkich w dobry nastrój, zwłaszcza tak potrzebny, gdy za oknem uroczej kawiarenki siąpi deszcz. A zatem pierwsze pozytywne wrażenie mamy za sobą, a niewątpliwą zasługę możemy przypisać zawsze praktycznym, efektownym i koniecznie odpowiednio dostosowanym do okoliczności i pory roku kwiatom.

Powyższe przykłady wykorzystania kwiatów to tylko cząstka naszych propozycji, a wynikającym z nich przesłaniem jest to, że każdy z nas, bez wyjątku, na widok wspaniałego kosza pełnego kwiatów odczuwa radość, a samopoczucie radykalnie zmienia się na lepsze.

Podobne artykuły

Kiedy jest Dzień Mamy? Dzień Matki w Polsce i na świecie

Już z początkiem maja wiele osób zaczyna zastanawiać się, kiedy jest Dzień Matki. W Polsce niezmiennie święto to wypada 26 maja. Przygotuj się do jego wyjątkowej celebracji! Sprawdź też, jak i kiedy o...

Przejdź do artykułu

Historia Dnia Matki – popularne tradycje i zwyczaje

Dzień Matki jest jednym z najważniejszych świąt, które celebrujemy na całym świecie. Co roku w maju w Polsce obchodzimy Dzień Matki, aby uczcić miłość i poświęcenie, jakie okazują nam nasze mamy. To ś...

Przejdź do artykułu

Życzenia na Dzień Matki – przekaż mamie piękną wiadomość!

Dzień Matki to wyjątkowa okazja, która powinna być celebrowana w sposób szczególny. To doskonały moment, by wyrazić swoją miłość, wdzięczność i szacunek dla kobiety, która jest fundamentem każdej rodz...

Przejdź do artykułu