Jakie kwiaty na prezent wiosną? 5 najlepszych propozycji

Każdy kwiat ma niepowtarzalny urok, każdy jest wyjątkowy, niesamowity – po prostu inny. Na szczególną uwagę zasługują jednak bukiety z wiosennych kwiatów. Dlaczego? Oprócz niewątpliwego piękna kwiaty wiosenne cechuje także ulotność. Nie możemy cieszyć się ich urokiem przez cały rok. Są sezonowe i wraz z nadejściem lata znikają z pól, łąk i kwiaciarni, aby powrócić za rok – znów na wiosnę.

Najpopularniejszymi wiosennymi kwiatami są pojawiające się z pierwszym tchnieniem ciepła przebiśniegi, wyłaniające się wprost z ziemi krokusy oraz wielobarwne pierwiosnki. Chwilę później możemy podziwiać drobne kwiaty szafirków, złociste gałązki forsycji i obfite kwiatostany hiacyntów. Równie popularne są kwietniowe narcyzy, majestatyczne tulipany oraz stulistne stokrotki. Wiosna obdarza nas tysiącem kolorów i zapachów oraz powiewem świeżości.

Bukiet z wiosennych kwiatów – jaki wybrać?

Nawet niewielki bukiet może mieć ogromne znaczenie. Cóż może być piękniejszego? Co ma więcej uroku niż bukiet z wiosennych kwiatów? Niby nic wielkiego, kilka drobnych kwiatków, pastelowe barwy, płatki delikatne niczym skrzydełka motyla, ale potrafią zaczarować każde wnętrze, sprawić ogromną radość i wprowadzić w wiosenny nastrój. Udając się z wizytą z wiosennym bukietem w ręce, zawsze zostaniesz przyjęty z radością. Wręczając tulipany, hiacynty czy szafirki obdarowujesz wiosenną świeżością, promieniami słońca i błękitem nieba.

bukiet z wiosennych kwiatów

Wiosenne kwiaty na prezent – nasze propozycje

Zastanawiasz się jednak, które wiosenne kwiaty na urodziny, imieniny czy inną okazję będą odpowiednie? Przygotowaliśmy kilka sprawdzonych propozycji.

Tulipany – jeden kwiat w wielu odsłonach

Te popularne kwiaty możemy łączyć na wiele sposobów. Kompozycja, w której zestawiamy wiele barw, wyraża wiosenną radość. Bukiet w jednym kolorze to świeżość, piękno i elegancja. Możemy pokusić się też o jedną barwę w trzech odcieniach. Szeroka gama kolorów umożliwia nam stworzenie najróżniejszych wariantów bukietów. Tulipany nie potrzebują żadnych dodatków. Ich smukłe liście w zupełności wystarczą, aby wyeksponować kwiaty.

bukiet z tulipanów

Zastanawiasz się, co oznaczają tulipany i jaką wiadomość przekazują osobie, której je wręczasz? Przeczytaj nasz artykuł: Symbolika kwiatów – jakie kwiaty na prezent?

Szafirki – niebieski bukiet mini

Te wiosenne kwiaty pięknie wyglądają w wersji monochromatycznej, ale w dużej grupie. Uroczo prezentują się w stylowej filiżance lub porcelanowej osłonce. Idealne na niebanalny, wyjątkowy prezent. Szafirki są bardzo subtelne i delikatne. Do dekoracji wystarczy im jedynie przewiązanie wstążką. Oprócz wyjątkowego koloru te wiosenne kwiaty mają ładny i niezbyt intensywny zapach. Mogą więc być dekoracją nawet szafki nocnej w sypialni.

bukiet z szafirków

Hiacynty – mocne barwy i słodki zapach

Te wiosenne kwiaty charakteryzują się pełnymi kwiatostanami i intensywnym, słodkim zapachem – wybierając hiacynty na prezent, warto o tym pamiętać. Nie wszyscy bowiem lubią ich lekko duszący zapach. Poza tym hiacynty tworzą nietuzinkowy bukiet, który wprowadza wiosenną świeżość i radość dzięki intensywnym barwom.

hiacynty

Narcyzy – najpiękniejsze we własnym towarzystwie

Wiosenny bukiet z tych kwiatów lub z ich żółtej odmiany – żonkili – to kwintesencja lekkości i energii. Kwiaty te nie powinny być łączone z innymi z uwagi na wydzielany przez nie lepki, trujący dla innych kwiatów sok. Nie jest to jednak potrzebne, gdyż narcyzy najefektowniej prezentują się w minimalistycznej wersji. Możemy zdecydować się na przewiązany jedynie rafią bukiet z narcyzów lub żonkili albo pokusić się o pojedynczy okaz w szklanym wazonie typu probówka.

bukiet z narcyzów

Bukiet z wiosennych kwiatów – wiosna w wazonie

Zestawienie zieleni i pasteli to jedna z propozycji na bukiet mieszany z wiosennych kwiatów. Pastelowe połączenie tworzy delikatną, elegancką kompozycję i zawsze dobrze wygląda. Inna możliwość to wiosenne bukiety z kilku gatunków kwiatów w różnych odcieniach jednego koloru bądź wielobarwna kreacja. W tym przypadku jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia. Takie wiosenne, szalone bukiety wprowadzą ożywcze tchnienie i radość niemal w każdej sytuacji. Jeśli więc chcesz, by Twój prezent zawierał w sobie całe piękno wiosny, charakterystyczne dla tej pory roku kwiaty w mieszanym bukiecie to dla Ciebie idealna propozycja.

Podobne artykuły

Kiedy jest Dzień Mamy? Dzień Matki w Polsce i na świecie

Już z początkiem maja wiele osób zaczyna zastanawiać się, kiedy jest Dzień Matki. W Polsce niezmiennie święto to wypada 26 maja. Przygotuj się do jego wyjątkowej celebracji! Sprawdź też, jak i kiedy o...

Przejdź do artykułu

Historia Dnia Matki – popularne tradycje i zwyczaje

Dzień Matki jest jednym z najważniejszych świąt, które celebrujemy na całym świecie. Co roku w maju w Polsce obchodzimy Dzień Matki, aby uczcić miłość i poświęcenie, jakie okazują nam nasze mamy. To ś...

Przejdź do artykułu

Co kupić na Dzień Matki? 5 pomysłów na prezent dla mamy!

Co kupić na Dzień Mamy? Ponadczasowe kwiaty, słodkie czekoladki, a może… balon z helem w kształcie serca? Przygotowaliśmy 5 propozycji najlepszych prezentów na 26 maja. Sprawdź nasz praktyczny poradni...

Przejdź do artykułu