Dlaczego i jakie kwiaty warto kupić na randkę?

mężczyzna trzyma bkiet kwiatów

Pierwsza randka – jakie kwiaty na pierwszą randkę?

Wybierając się na pierwszą randkę, warto pamiętać o kwiatach. Zdarza się jednak tak, że jeszcze nie zna się dobrze drugiej osoby. Można przykładowo nie wiedzieć, czy lubi ona cięte kwiaty, czy raczej za nimi nie przepada. Większość kobiet jednak doceni gest w postaci wręczonego bukietu. Dla bezpieczeństwa można postawić na niewielki, skromny, ale elegancki bukiecik kwiatów ciętych. Można także spróbować i wybrać coś większego. Ciekawym pomysłem może być wysłanie kwiatów do wybranki w dzień randki. Można to zrealizować, korzystając z usług kwiaciarni internetowej.

Do bukietu kwiatów warto dołączyć bilecik. Co na nim napisać? Wystarczy szczere „Cieszę się, że się dziś spotkamy!”. Jakie kwiaty wybrać? Klasyczne róże sprawdzą się tu doskonale. Może to być np. Bukiet Czerwona kokarda, w skład którego wchodzi siedem czerwonych róż. Obdarowana kobieta z pewnością ucieszy się i nastawi pozytywnie do zaplanowanego spotkania.

Bukiet kwiatów nie tylko na początku związku

Błędem jest myśleć, że kwiaty to prezent odpowiedni tylko w początkowych etapach relacji. Wręcz przeciwnie – kobieta, która znów dostanie bukiet pięknych kwiatów ciętych na randce po kilku miesiącach czy nawet latach spotykania się, będzie równie zachwycona. Wręczenie bukietu kwiatów sprawia, że wybranka widzi ciągłe zabieganie o nią i starania ze strony partnera życiowego.

Wybierając się zatem na romantyczną kolację z żoną, nie można zapomnieć o kwiatach. Gdy zna się już jej upodobania, nietrudno trafić w gust i kupić bukiet, składający się z jej ulubionych kwiatów. Z drugiej strony, gdy dotychczas obdarowywało się kogoś wyłącznie różami, warto przełamać ten schemat i postawić na coś innego. Może piękne, czerwone gerbery? Bukiet Dwie połowy to połączenie gerbery i goździka, udekorowane jabłkami i ozdobną zielenią. Wybranka będzie mile zaskoczona taką odmianą. A może pęk kolorowych tulipanów? Propozycji jest bardzo wiele – możesz skorzystać z gotowych rozwiązań, proponowanych przez kwiaciarnie internetowe.

Bukiety kwiatów

Rocznica poznania lub ślubu – jakie kwiaty wybrać?

Wielu mężczyzn zaprasza swoją wybrankę np. na romantyczną kolację z okazji rocznicy pierwszej randki czy ślubu. Okrągłe rocznice są wyjątkowe, dlatego też trudno wyobrazić sobie taką wspólną uroczystość bez bukietu wspaniałych kwiatów. W takiej sytuacji warto zdecydować się na bardziej okazały bukiet kwiatów. Połączenie kilku gatunków, w tym gerber i róż, to wspaniały pomysł na podziękowanie partnerce za dotychczasowe, spędzone razem lata. Bukiet Dziękuję można wręczyć na spacerze, czy podczas romantycznej kolacji we dwoje. Gdy odbywa się ona w renomowanym lokalu, obsługa z pewnością zaproponuje przyniesienie flakonu z wodą. Dzięki temu kwiaty nie zwiędną i po powrocie do domu, będą mogły zostać umieszczone w wazonie w jak najlepszym stanie.

Randka zimą – jak ochronić bukiet ciętych kwiatów?

Zimową porą cięte kwiaty wymagają szczególniejszej ochrony. Problem jest niewielki, gdy porusza się po mieście autem. Gdy jednak na randkę planuje się wyjście na spacer, warto poprosić obsługę w kwiaciarni, aby zapakowała kwiaty w papier. Dzięki temu nie przemarzną one podczas transportowania bukietu kwiatów w umówione miejsce spotkania. Inna opcja to zamówienie kwiatów online, z dowozem do domu. Wówczas zostaną one wręczone przed randką, ale z gwarancją odpowiedniego zabezpieczenia w transporcie. Kobieta nie będzie musiała wtedy przejmować się tym, aby nie uszkodzić pięknych kwiatów, na przykład w trakcie spaceru w zimowej scenerii.

Romantyczny klimat randki – nie tylko tej pierwszej, może zostać wzbogacony kwiatami dla wybranki. To wspaniały wyraz miłości i wdzięczności za obecność drugiej osoby w życiu. A kobieta po wielu latach bycia w związku może tak samo ucieszyć się z bukietu, jak cieszyła się na pierwszej randce. Warto ujrzeć uśmiech na jej twarzy, prawda?

Podobne artykuły

Kiedy jest Dzień Mamy? Dzień Matki w Polsce i na świecie

Już z początkiem maja wiele osób zaczyna zastanawiać się, kiedy jest Dzień Matki. W Polsce niezmiennie święto to wypada 26 maja. Przygotuj się do jego wyjątkowej celebracji! Sprawdź też, jak i kiedy o...

Przejdź do artykułu

Historia Dnia Matki – popularne tradycje i zwyczaje

Dzień Matki jest jednym z najważniejszych świąt, które celebrujemy na całym świecie. Co roku w maju w Polsce obchodzimy Dzień Matki, aby uczcić miłość i poświęcenie, jakie okazują nam nasze mamy. To ś...

Przejdź do artykułu

Życzenia na Dzień Matki – przekaż mamie piękną wiadomość!

Dzień Matki to wyjątkowa okazja, która powinna być celebrowana w sposób szczególny. To doskonały moment, by wyrazić swoją miłość, wdzięczność i szacunek dla kobiety, która jest fundamentem każdej rodz...

Przejdź do artykułu