4 pomysły na kwietne aranżacje weselne

kwiaty weselne

Trwa lato, a więc i sezon weselny. Obecnie coraz więcej stających na ślubnym kobiercu par pragnie mieć własny udział w przygotowaniach do tego ważnego dnia. I choć nic nie zastąpi pracy specjalistów, pary mają własne pomysły – m.in. na aranżacje kwiatowe. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby uzgodnić z florystką rodzaj dekoracji na stołach weselnych czy ślubnym aucie. A możliwości jest naprawdę sporo!

W rustykalnym klimacie

Dziś kwiaty na wesele nie kojarzą się wyłącznie z pastelowymi, jasnymi różami. Wesela i śluby w stylu rustykalnym wracają do łask. Panie, które stawiają na ten styl, idą do ołtarza w kolorowych wiankach, a panowie z niewielką wiązanką w butonierce. W takiej sytuacji dobrze jest, aby aranżacja sali weselnej wpisała się w ten klimat – zwłaszcza gdy wesele odbywa się w góralskim zajeździe. W kolorowych flakonikach mogą znaleźć się barwne kwiaty polne: maki, lawenda, kaczeńce albo nagietki. Ciekawym dodatkiem będą też rumianki albo niezapominajki. Można również pokusić się o gałązki z drzew, rozmaite trawy i zieleń do dekoracji. Warto wybierać takie rośliny, które nie mają zbyt intensywnego zapachu. Zmieszane aromaty różnych kwiatów bywają mdlące – nie jest to zatem dobry pomysł na salę weselną. O tej porze roku i tak często jest na niej dość duszno. Będąc gościem na takim ślubie i wpisując się w jego charakter, można postawić na oryginalniejsze kwiaty dla pary młodej. Bukiet Uśmiechnij się to kolorowa propozycja, która powinna wpasować się w motyw przewodni wesela.

Flakony? Niekoniecznie!

Kto powiedział, że weselne kwiaty muszą stać w wazonikach czy wysokich flakonach? Ciekawa alternatywa to różne pojemniki w stylu vintage lub inne, oryginalne rozwiązania, na przykład:

blaszane, niewielkie wiaderka z uchwytem,
ceramiczne doniczki,
modne w ostatnim czasie słoiki z uszkiem,
małe konewki emaliowane – na przykład białe,
kryształowe pucharki na lody,
własnoręcznie pomalowane butelki po winie, ozdobione dodatkowo kokardą.

Takie wyjątkowe elementy, ustawione na stołach na pewno mile zaskoczą gości weselnych i zwrócą uwagę fotografa. Jeśli jednak zostaje się przy flakonach, można owinąć je kolorowym, ozdobnym papierem albo materiałem, imitującym drewno.

Bez łodyżek

Wyjątkową, niebanalną ozdobę stanowią kwiaty pozbawione łodyg i liści. Same główki można umieścić w niewielkich naczyniach – na przykład filiżankach lub kieliszkach na jajka. Pięknie będą wyglądały również kwiatowe główki, pływające po powierzchni wody. Tworzą wówczas wspaniały, barwny dywan. Sprawdzą się tutaj m.in. gerbery o rozłożystych płatkach i soczystych kolorach – żółte, pomarańczowe i różowe. Dostępny w naszej kwiaciarni bukiet 25 Gerber w wazonie da się łatwo przerobić na oryginalną dekorację weselną. Długie i wąskie „wanienki” z kwiatami sprawdzą się jako ozdoba stołów weselnych, a szerszy pojemnik z wodą można ustawić na uboczu, na przykład obok stołu szwedzkiego czy stolika z ciastami i deserami.

Nie tylko na stołach i aucie…

Jeśli w sali jest odpowiednia ilość miejsca, a obsługa lokalu się zgodzi, można rozważyć zamontowanie dodatkowych dekoracji kwietnych, np. zwieszanych z sufitu. Tutaj trzeba jednak uważać, aby nie przytłoczyć pomieszczenia i by ozdoby były zawieszone na odpowiedniej wysokości. Najwyżsi goście nie powinni zaczepiać o nie głowami. Jeśli nie cały sufit, to może zaaranżować chociaż wybrany jego fragment? Powierzchnię nad głowami pary młodej można przystroić subtelnymi „bombkami” z kwiatami. Kwietna aranżacja dobrze będzie wyglądać również na ścianie, jeśli państwo młodzi siedzą na jej tle. Inna opcja to udekorowanie samego wejścia do sali weselnej, dookoła futryny.

Weselne plany powinny uwzględniać dekorację sali, w której odbywa się zabawa lub przyjęcie. Jeśli ma się własną jej wizję, warto odpowiednio wcześnie przedyskutować swoje pomysły z florystką oraz obsługą lokalu. Pozwoli to spokojnie zaplanować aranżację, uzgodnić szczegóły współpracy i daje szansę na wymarzony wystrój, który będzie pięknym tłem dla tego wyjątkowego dnia.

Podobne artykuły

Kiedy jest Dzień Mamy? Dzień Matki w Polsce i na świecie

Już z początkiem maja wiele osób zaczyna zastanawiać się, kiedy jest Dzień Matki. W Polsce niezmiennie święto to wypada 26 maja. Przygotuj się do jego wyjątkowej celebracji! Sprawdź też, jak i kiedy o...

Przejdź do artykułu

Historia Dnia Matki – popularne tradycje i zwyczaje

Dzień Matki jest jednym z najważniejszych świąt, które celebrujemy na całym świecie. Co roku w maju w Polsce obchodzimy Dzień Matki, aby uczcić miłość i poświęcenie, jakie okazują nam nasze mamy. To ś...

Przejdź do artykułu

Życzenia na Dzień Matki – przekaż mamie piękną wiadomość!

Dzień Matki to wyjątkowa okazja, która powinna być celebrowana w sposób szczególny. To doskonały moment, by wyrazić swoją miłość, wdzięczność i szacunek dla kobiety, która jest fundamentem każdej rodz...

Przejdź do artykułu