Wyślij kwiaty na Dzień Babci i Dziadka – sprawdź jakie kwiaty dla dziadków wybrać!

Choć Dzień Babci i Dziadka celebrujemy od niedawna, bo od 21 stycznia 1965 roku, jest on mocno zakorzeniony w naszej tradycji. Zwyczaj ten miał swój początek w Poznaniu podczas występu sławy polskiego teatru i kina – Mieczysławy Ćwiklińskiej, która w swoje 85 urodziny grała rolę babci. Pani Mieczysława po przedstawieniu została uhonorowana bukietem kwiatów oraz tortem z napisem „Dla Babci” ustanawiając tym samym nowe święto – Dzień Babci.

Dzień Dziadka przypadający 22 stycznia ma jeszcze krótszą historię. W latach 70 Telewizja Polska ogłosiła konkurs na ustalenie daty Święta Dziadków. Początkowo miał to być dzień 30 maja, jednakże data nie przyjęła się i wszyscy zaczęli świętować ten dzień 22 stycznia.

Każdego roku w styczniu obchodzimy święto wszystkich babć i dziadków. Mamy okazję pokazać naszym drogim seniorom, jak wiele dla nas znaczą, jak bardzo ich kochamy i potrzebujemy oraz jak bardzo cenimy ich opiekę, doświadczenie, życiową mądrość.

Święto w czasie koronawirusa – nie zapomnij o Dniu Babci i Dziadka

bukiet róż

Ostatnie miesiące nie były dla nas łatwe. Wielu z nas myśląc o pandemii, odczuwa strach, smutek, przygnębienie. Nie chce nam się bawić i świętować. Z przerażeniem myślimy o kolejnych tygodniach i miesiącach walki z wirusem. Nie wolno nam jednak stracić chęci, by celebrować Dzień Babci i Dzień Dziadka. Oni właśnie w tych trudnych czasach najbardziej potrzebują troski i pamięci. Im należy się pocieszenie, wsparcie i choć odrobina radości. To właśnie tego roku powinniśmy, jak nigdy wcześniej, pokazać babciom i dziadkom, jak bardzo ich cenimy i szanujemy. Podziękować za każdą chwilę, którą razem przeżyliśmy.

W trosce o zdrowie naszych seniorów nie decydujemy się na odwiedziny. Kontaktujemy się telefonicznie lub przez maile. Każdego dnia z niepokojem dopytujemy o zdrowie i samopoczucie, mając nadzieją, że choroba ominie dom naszych bliskich. Właśnie dlatego święto babci i dziadka celebrujmy tego roku huczniej i radośniej. Nie odkładajmy nic na później…

prezent bukiet kwiatów

Wiele starszych osób nie opuszcza swych mieszkań, nie kontaktuje się z sąsiadami i bliskimi w obawie o zdrowie. Nie narażajmy ich odwiedzinami. Jest wiele sposobów, aby zapewnić ich o swojej miłości, pamięci i trosce. Zachowując wszelkie środki ostrożności, możemy przesłać babci drobny prezent, piękne kwiaty czy inną niespodziankę. Profesjonalni dostawcy z taktem i elegancją wręczą nadany przez nas upominek, złożą w naszym imieniu życzenia i oczywiście nie zapomną o wszelkich środkach ostrożności.

Jaki upominek i bukiet kwiatów na Dzień Babci i Dziadka?

bukiety kwiatów

21 i 22 stycznia – Dzień Babci i Dziadka. W tych dniach dla naszych seniorów wręczamy własnoręcznie wykonane laurki, organizujemy uroczyste przedstawienia, dajemy podarunki, zapraszamy na spacer czy do restauracji. Niestety w tym roku w trosce o tych, których kochamy, powinniśmy ograniczyć się do kwiatów i prezentów wysłanych pocztą.

Mając na uwadze obecną sytuację i związane z nią możliwości pokusiliśmy się o zaproponowanie kilku pomysłów na upominek dla babci czy dziadka.

bukiet na dzien babci i dziadka

Kwiaty – piękny bukiet przesłany pocztą z całą pewnością ucieszy i zaskoczy wszystkie panie. Każda kobieta lubi dostawać kwiaty. Nie rezygnujmy więc z tradycyjnych i sprawdzonych sposobów na radość. W ofercie kwiatowej dostawy znajdziemy wiele pięknych bukietów. Możemy pokusić się o kwiaty w koszu, wazonie lub doniczce.

słodycze

Kosz pełen słodyczy – taka niespodzianka ucieszy z całą pewnością nie tylko babcie, ale również dziadków. Każdy z nas lubi odrobinę słodyczy… Słodki prezent będzie z całą pewnością nie tylko piękny, ale także pyszny i dostarczy wielu pozytywnych emocji. Doręczony w bezpieczny sposób zapewni radość i osłodę na wiele dni. Dodany do słodyczy puchar z napisem „Dla Najlepszej Babci na Świecie” lub „Dla Najlepszego Dziadka na Świecie” będzie dodatkowo wesołą pamiątką.

czekoladowy prezent

Czekoladowy prezent– kolejny pomysł na prezent dla dziadków i babć to czekoladowe figurki. Czekoladowy kwiat, samochód, narzędzia czy pantofelek to idealny pomysł na prezent. Elegancko zapakowane czekoladki są słodkim uzupełnieniem do pięknego bukietu kwiatów.

czekoladowy telegram

Niecodziennym prezentem może być również czekoladowy telegram. Napis z czekoladowych liter wyrazi nasze uczucia i myśli. Możemy przesłać telegram „Babciu kocham Cię” albo „Babciu żyj nam sto lat” lub „Dla mojego Dziadziusia” czy „ Dużo zdrówka Dziadkom”. Taka wiadomość na pewno wywoła uśmiech na twarzach najdroższych seniorów.

miś z róż

Misie z róż – czerwony, biały czy bordowy miś z piankowych róż to niecodzienny pomysł na prezent. Jeśli chcemy, aby nasz prezent zaskakiwał, był wyjątkowy i cieszył długo, pokuśmy się właśnie o misie z róż.

biżuteria

Biżuteria – elegancka biżuteria w towarzystwie pachnących róż czy goździków to wyjątkowy prezent dla wyjątkowej kobiety, jaką jest babcia. Stylowe kolczyki czy piękny naszyjnik idealnie nadają się na tak szczególną okazję.

Upominki i kwiaty zamówione z dostawą to idealne rozwiązanie na obecną sytuację. Zapewnia bezpieczeństwo zarówno nadawcy, jak i adresatom. Atutem jest gwarancja, że nasza przesyłka zostanie dostarczona w ustalonym terminie.

Jakie kwiaty na Dzień Babci wybrać?

Spośród bogatej kwiatowej oferty czasem trudno wybrać ten jedyny, wyjątkowy bukiet czy kwiat dla ukochanej babci. Przedstawiamy kilka propozycji, które z całą pewnością spodobają się naszym seniorkom i będą idealnie pasowały do okazji.

róże w kryzie

Róże w kryzie to propozycja dla tych Babć, które cenią sobie piękno i elegancję. Wysłane pocztą kwiaty i życzenia będą świadectwem naszej miłości i troski, a także odpowiedzialności.

sto róż w koszu

Sto róż w koszu to wyjątkowy prezent dla wyjątkowej kobiety, a taka są nasze babcie. Nic bardziej wymownie nie powie, jak bardzo kochamy, cenimy i pamiętamy. Taki piękny i okazały bukiet na pewno pozostanie długo w pamięci każdej, nawet najbardziej wybrednej seniorki.

gerbery w koszu

Gerbery w koszu to propozycja dla pań ceniących mocne akcenty. Gerbera jest również kwiatem często dawanym mężczyznom. Taki bukiet idealnie nadaje się dla naszych dziadków w dniu ich święta. Na pewno zaskoczy i ucieszy tych, którym tak wiele zawdzięczamy.

kolorowy bukiet z kwiatów mieszanych

Kolorowy bukiet z kwiatów mieszanych dostarczony pocztą na pewno miło zaskoczy i zachwyci niejedną Babcię. Barwna kompozycja rozweseli każde wnętrze i sprawi, że na twarzy ukochanej Babci zagości uśmiech.

bukiet z odrobiną zdrowia

Równie barwny bukiet z „odrobiną zdrowia” to kolejna propozycja dla naszych seniorów. Taki upominek nie tylko będzie symbolem pamięci, miłości i szacunku, ale również podkreśli, jak bardzo cenimy zdrowie naszych Babć i Dziadków.

pięć długich róż i ptasie mleczko

Kolejna propozycja to czerwone róże z odrobiną słodyczy. Pięć długich róż i „ptasie mleczko” sprawią wiele radości zarówno Babciom, jak i Dziadkom. Kobiety przecież kochają kwiaty, a mężczyźni słodkości.

storczyk w doniczce

Storczyk w doniczce to propozycja dla tych Babć i Dziadków, którzy na parapetach mają swoje małe ogrody. Elegancja i szlachetność storczyków idealnie podkreśla naszą pamięć i troskę o bliskich.

Pamiętajmy, że w tych trudnych czasach to właśnie nasze Babcie i Dziadkowie najbardziej narażeni są na niebezpieczeństwo. Postarajmy się w bezpieczny i elegancki sposób pokazać, ile naprawdę dla nas znaczą i jak bardzo się o nich troszczymy. Zapewnijmy bezpieczeństwo nie tylko im ale również sobie. Pomyślmy, że sama forma dostarczenia kwiatów może być dla naszych bliskich czymś wyjątkowym. Spraw przyjemność swoim najbliższym!

Podobne artykuły

Życzenia na Dzień Matki – przekaż mamie piękną wiadomość!

Dzień Matki to wyjątkowa okazja, która powinna być celebrowana w sposób szczególny. To doskonały moment, by wyrazić swoją miłość, wdzięczność i szacunek dla kobiety, która jest fundamentem każdej rodz...

Przejdź do artykułu

Co kupić na Dzień Matki? 5 pomysłów na prezent dla mamy!

Co kupić na Dzień Mamy? Ponadczasowe kwiaty, słodkie czekoladki, a może… balon z helem w kształcie serca? Przygotowaliśmy 5 propozycji najlepszych prezentów na 26 maja. Sprawdź nasz praktyczny poradni...

Przejdź do artykułu

Co kupić na Dzień Kobiet? Podpowiadamy, jaki prezent wybrać na 8 marca!

Nie wiesz, co kupić na Dzień Kobiet? Spokojnie. Przygotowaliśmy krótki przewodnik po prezentach, które trafią w gust miłośniczek kwiatów i biżuterii, fanek słodkości, ale i trendsetterek kochających k...

Przejdź do artykułu