Kwiaty na Boże Narodzenie – pomysły na dekoracje domu na święta

Święta to czas radości, spokoju, miłych spotkań z bliskimi. Jednak nim to wszystko nastanie, czeka nas ogrom pracy: zakupy, przygotowania, pieczenie, sprzątanie, a także przystrojenie świątecznego drzewka. A co z nastrojem, co z magią i urokiem?

Poznaj pomysły na świąteczne ozdoby z kwiatów i roślin doniczkowych

Jak co roku porcelanowy renifer stanie na komodzie, kilka nowych bombek zawiśnie na choince, a na kanapie pojawią się czerwone poszewki na poduszki. Podobnie jak w poprzednich latach. A może w tym roku będzie inaczej? Może wcale nie potrzeba tak wiele, by nasz dom nabrał świątecznego uroku i bożonarodzeniowej magii? Oto kilka pomysłów na dekorację domu.

Nastrojowe bukiety kwiatów

nastrojowy bukiet kwiatów

Kwiaty to najpiękniejsza dekoracja naszego domu. Wystarczy kilka róż w wazonie, odrobina zieleni, niewielki bukiet, a już nasze wnętrze nabiera piękna. W gonitwie za wyjątkowością zapominamy, że piękno jest w naturze. Wystarczy zamówić kwiaty pocztą, wstawić do wazonu, i już świąteczny stół nabiera elegancji. Nie musimy się martwić, że kwiaty zmarzną, że trzeba wyjść z domu i oczekiwać na przygotowanie bukietu. Wystarczy kilka chwil przy komputerze i gotowe – kwiatowa dostawa z całą pewnością będzie na czas.

Dekoracyjne kwiaty doniczkowe

Następną propozycją są kwiaty doniczkowe. O tej porze roku najbardziej świąteczna jest gwiazda betlejemska i ardizja. Obie roślinki mają przepiękną czerwoną barwę. Wystarczy świąteczna osłonka i już mamy naturalną, elegancką dekorację. A gdy przekwitną, wystarczy trochę pielęgnacji i cierpliwości, abyśmy mogli w następnym roku ponownie cieszyć się ich pięknem.

gwiazda betlejemska

Bożonarodzeniowe ogródki kwiatowe

bożonarodzeniowy ogródek kwiatowy

Kolejną propozycją na świąteczną dekorację naszych domów są ogródki kwiatowe. Odpowiednio dobrane rośliny skomponowane w koszu lub naturalnej osłonce idealnie pasują do każdego wnętrza. Niewątpliwą zaletą takich kompozycji jest ciągła zmiana zachodząca w roślinach – niektóre z nich zakwitają, inne zmieniają barwę. Dużym plusem takiej dekoracji jest także możliwość dalszego hodowania lub wysadzenia kwiatów wiosną do ogrodu.

ogródek kwiatowy

Elaganckie kwiaty w naczyniu

eleganckie kwiaty w naczyniu

Ten pomysł na świąteczną dekorację jest nie tylko piękny, ale także niezwykle wygodny. Wystarczy zamówić pocztą, np. róże w naczyniu – wazonie, specjalnie przygotowanym koszu czy pudełku. Nie musimy o nic się martwić, bo wszystko zostanie nam dostarczone pod wskazany adres. Do nas należy jedynie wybranie odpowiedniego miejsca na wyeksponowanie piękna bukietu.

Klimatyczne stroiki, wianki i choinki

klimatyczny stroik

Ostatnia propozycja nieco odbiega od poprzednich, ponieważ jej głównym bohaterem nie są żywe kwiaty, a świerk. Zaletą tego typu dekoracji jest ich różnorodność. W zależności od potrzeb możesz wybrać stroik ze świecami, stroik wianek do zawieszenia na drzwiach czy ułożenia na stole lub niewielką, już przyozdobioną świąteczną choinkę. Urokiem takich kompozycji jest świerkowy zapach i niepowtarzalność.

ozdobiona choinka

Podobne artykuły

Życzenia na Dzień Matki – przekaż mamie piękną wiadomość!

Dzień Matki to wyjątkowa okazja, która powinna być celebrowana w sposób szczególny. To doskonały moment, by wyrazić swoją miłość, wdzięczność i szacunek dla kobiety, która jest fundamentem każdej rodz...

Przejdź do artykułu

Co kupić na Dzień Matki? 5 pomysłów na prezent dla mamy!

Co kupić na Dzień Mamy? Ponadczasowe kwiaty, słodkie czekoladki, a może… balon z helem w kształcie serca? Przygotowaliśmy 5 propozycji najlepszych prezentów na 26 maja. Sprawdź nasz praktyczny poradni...

Przejdź do artykułu

Co kupić na Dzień Kobiet? Podpowiadamy, jaki prezent wybrać na 8 marca!

Nie wiesz, co kupić na Dzień Kobiet? Spokojnie. Przygotowaliśmy krótki przewodnik po prezentach, które trafią w gust miłośniczek kwiatów i biżuterii, fanek słodkości, ale i trendsetterek kochających k...

Przejdź do artykułu