Kwiaty jako idealny prezent dla kobiety

mężczyzna trzyma kwiaty

Kwiaty od wieków dawane są w prezencie kobietom. Od pewnego czasu tradycją jest wręczanie kwiatowych bukietów nie tylko ukochanej, ale również koleżankom z pracy (np. z okazji Dnia Kobiet), matce lub innej bliskiej krewnej. Najczęściej kwiaty dawane są jednak tej szczególnej kobiecie, wybrance serca. Działając jako kwiaciarnia internetowa dostrzegamy niezmierną popularność kwiatowych prezentów, zwłaszcza w okolicach walentynek czy Dnia Kobiet. Co sprawia, że kobiety tak chętnie dostają kwiaty? Co zrobić, by radość z otrzymanego prezentu była jeszcze większa? Dlaczego kwiaty z dostawą do domu mogą okazać się najlepszą opcją?

Kiedy dawać kwiaty?

Odpowiedź na to pytanie jest tylko jedna: jak najczęściej, na każdą okazję i bez okazji. Twoja ukochana z pewnością zawsze ucieszy się z pięknego bukietu. Jeśli spytamy jednak kobiety o to, kiedy najbardziej lubią dostawać kwiaty zwykle dowiemy się, że szczególnie cieszą się one z prezentu bez okazji. Efekt niespodzianki oznacza bowiem radość podwójną. Większość przedstawicielek płci pięknej spodziewa się kwiatów w walentynki i w Dzień Kobiet. Podarowanie bukietu w jeden z tych szczególnych dni wcale nie musi jednak oznaczać rezygnacji z efektu niespodzianki.

kobieta w polu słoneczników

Jak zaskoczyć ukochaną kwiatami?

Najprościej oczywiście zaskoczyć ją dając kwiaty bez okazji. Można jednak zrobić to również w dzień świąteczny. W tym przypadku pomoże nam kwiaciarnia internetowa. Jeśli święto wypada w dzień roboczy, a Twoja ukochana nie pracuje w godzinach porannych, warto zamówić kwiaty z dostawą do domu Twojej wybranki tak aby zaskoczyć ją prezentem przed Twoim powrotem. Po otrzymaniu kwiatów, z pewnością nie będzie oczekiwała więcej podarunków. Zaskocz ją więc po raz kolejny, wręczając jej drugi upominek (np. biżuterię) po przyjściu z pracy, lub zabierając ją na romantyczną kolację albo do kina. W ten sposób z pewnością zrobisz duże wrażenie na swojej ukochanej.

Jakie kwiaty wybrać?

Zarówno kwiaciarnie wysyłkowe jak i stacjonarne proponują szeroki wybór kwiatów. Do wyboru mamy zarówno najpopularniejsze gatunki takie jak róże czy tulipany jak również mniej typowe odmiany. Oprócz rodzajów wybierać możemy również wśród wielu kolorów. Jakie kwiaty wybrać? Najczęściej kupowanymi kwiatami dla ukochanej są oczywiście czerwone róże, warto jednak zdecydować się na coś mniej banalnego. Dobrym pomysłem jest bukiet z wielokolorowych róż, lub bukiet róż w połączeniu z innymi kwiatami.

Diabeł tkwi w szczegółach

Nie należy zapominać o załączeniu życzeń na bileciku. Nie warto trzymać się najprostszej, sztywnej formy: „Wszystkiego najlepszego”. Napiszmy coś od siebie, a ukochana z pewnością doceni naszą kreatywność. Być może dobrym pomysłem byłby cytat z ulubionej książki lub filmu opisujący waszą miłość?
Zamawiając kwiaty w kwiatowej poczcie warto dołączyć do bukietu jakiś drobiazg. Jeśli ukochana jest łasuchem i lubi słodycze, dołącz do bukietu ptasie mleczko lub małą bombonierkę. Jeśli woli maskotki, wybierz małego, pluszowego misia.

Podobne artykuły

Życzenia na Dzień Matki – przekaż mamie piękną wiadomość!

Dzień Matki to wyjątkowa okazja, która powinna być celebrowana w sposób szczególny. To doskonały moment, by wyrazić swoją miłość, wdzięczność i szacunek dla kobiety, która jest fundamentem każdej rodz...

Przejdź do artykułu

Co kupić na Dzień Matki? 5 pomysłów na prezent dla mamy!

Co kupić na Dzień Mamy? Ponadczasowe kwiaty, słodkie czekoladki, a może… balon z helem w kształcie serca? Przygotowaliśmy 5 propozycji najlepszych prezentów na 26 maja. Sprawdź nasz praktyczny poradni...

Przejdź do artykułu

Co kupić na Dzień Kobiet? Podpowiadamy, jaki prezent wybrać na 8 marca!

Nie wiesz, co kupić na Dzień Kobiet? Spokojnie. Przygotowaliśmy krótki przewodnik po prezentach, które trafią w gust miłośniczek kwiatów i biżuterii, fanek słodkości, ale i trendsetterek kochających k...

Przejdź do artykułu