Kwiaty cięte a doniczkowe – które na prezent?

kolorowe bukiety kwiatów

Bukiet zamiast doniczki

Gdy obdarowywana osoba często jest w podróży, zapewne nie ma ona wielu roślin na swoich parapetach. Nic dziwnego – taki ktoś zwyczajnie nie może ich regularnie pielęgnować, a więc podarowany jej kwiatek doniczkowy z dużym prawdopodobieństwem nie będzie trafionym prezentem. Podobnie wygląda sytuacja w przypadku alergików. Również osoby, które mają w domu zwierzaki, są raczej ostrożne w nabywaniu roślin w doniczkach. Część z nich jest trująca dla czworonogów, a niektóre koty czy psy mają tendencję do obgryzania liści. Wówczas lepiej postawić na kwiaty cięte. Z kupowaniem kwiatów doniczkowych lepiej też uważać przy małych dzieciach.

Pomysły na bukiety

Kupując komuś kwiaty, nie trzeba koniecznie ograniczać się do róż. Najprościej jest kupować, gdy zna się preferencje danej osoby – jeśli lubi ona dostawać tulipany, sprawa jest oczywista. A kiedy nie wiadomo, co ona lubi? Ciekawa opcja to bukiety mieszane. Warto zwracać uwagę na kolorystykę – czerwone róże to wyraz namiętnej miłości, więc mamie czy szefowej na imieniny lepiej ich nie wręczać. Pięknie prezentują się bukiety z gerber, słoneczników czy z tulipanów. W kompozycjach kwiatowych ładnie pasują też margaretki i goździki. Są również osoby, które kochają dostawać słoneczniki. Nie można zapomnieć o dodatku dekoracyjnej zieleni. Bukiet powinien być ozdobiony kryzą lub wstążką, ale z umiarem. Dekoracje nie mogą przyćmiewać piękna samych kwiatów.

Czy ona lubi kwiaty?

Pytanie o to, czy wybranka lubi dostawać prezenty w formie kwiatów, często pojawia się w głowach panów. Większość kobiet uwielbia kwiaty. Są jednak takie panie, które cenią sobie bardziej praktyczne prezenty. Co zrobić w takiej sytuacji? Gdy zna się kogoś krótko, nie ma się od razu wiedzy o gustach tej osoby. Na początek lepiej więc kupić niewielki, ale uroczy bukiecik, na przykład Bukiet Skowronek. Reakcja partnerki pokaże, czy był to dobry wybór. Kobiety, które nie lubią kwiatów, często po ich otrzymaniu delikatnie informują o tym swojego partnera.

Komu kwiaty w doniczce?

Prezent w postaci fiołka, dzwoneczka czy kalanchoe sprawdzi się dla osób, które uwielbiają rośliny i dają temu wyraz poprzez pełne rozmaitych roślin parapety. Jeśli w domu takiej osoby kwiaty bujnie kwitną i nie są uschnięte – sprawa jest jasna. Wiadomo, że lubi ona zajmować się pielęgnacją roślin doniczkowych. Wręczając taki prezent, trzeba oczywiście zadbać o to, aby doniczka była ładnie ozdobiona. W kwiaciarni można kupić kwiaty w ozdobnych osłonkach na doniczki lub przewiązane piękną wstążką z kokardą. Taką ozdobę przy odrobinie inwencji można również wykonać samodzielnie.

Dodatki do bukietu

Chociaż już sam bukiet może być pięknym prezentem (zwłaszcza gdy jest okazały), dobrze jest rozważyć dodatek do niego. Dla dziewczyny może to być uroczy pluszak. Osobie, która lubi słodycze, warto kupić czekoladki. A może stylowy wazon? To tylko niektóre z pomysłów. Dodatki takie można znaleźć m.in. w naszej internetowej kwiaciarni. Zamawiając kwiaty z dostawą, można w ten sposób mile zaskoczyć obdarowywaną osobę. I nawet gdy sam bukiet już zwiędnie, pamiątka w postaci misia czy flakonu pozostanie!

Planując zakup prezentu w postaci kwiatów, dobrze jest postawić się na miejscu obdarowywanej osoby i wziąć pod uwagę jej gust. To, że mama uwielbia kwiaty w doniczce, nie oznacza, że żona też o nich marzy. Warto wziąć pod uwagę kilka czynników i rozeznać, która opcja będzie lepsza – bukiet tulipanów czy fiołek w doniczce? Ważne, aby sprawić tym komuś radość!

Podobne artykuły

Życzenia na Dzień Matki – przekaż mamie piękną wiadomość!

Dzień Matki to wyjątkowa okazja, która powinna być celebrowana w sposób szczególny. To doskonały moment, by wyrazić swoją miłość, wdzięczność i szacunek dla kobiety, która jest fundamentem każdej rodz...

Przejdź do artykułu

Co kupić na Dzień Matki? 5 pomysłów na prezent dla mamy!

Co kupić na Dzień Mamy? Ponadczasowe kwiaty, słodkie czekoladki, a może… balon z helem w kształcie serca? Przygotowaliśmy 5 propozycji najlepszych prezentów na 26 maja. Sprawdź nasz praktyczny poradni...

Przejdź do artykułu

Co kupić na Dzień Kobiet? Podpowiadamy, jaki prezent wybrać na 8 marca!

Nie wiesz, co kupić na Dzień Kobiet? Spokojnie. Przygotowaliśmy krótki przewodnik po prezentach, które trafią w gust miłośniczek kwiatów i biżuterii, fanek słodkości, ale i trendsetterek kochających k...

Przejdź do artykułu