Kupuję kwiaty przez internet – na co zwrócić uwagę?

kwiaciarnia

 

Ogromny popyt na zakupy przez Internet nie omija także kwiatów, które jeszcze do niedawna kupowaliśmy tylko w sklepach stacjonarnych. Niezwykła popularność tzw. poczt kwiatowych funkcjonujących w globalnej sieci wcale nie dziwi, ponieważ oferują szeroki zakres usług, przystępne ceny i szybkie dostawy. Trzeba przyznać, że propozycje poczt kwiatowych obejmują nierzadko prawdziwe dzieła sztuki florystycznej, do których można także dołączyć odpowiedni dodatek np. butelkę wybornego wina. Doskonałym tego przykładem jest bukiet cudownych róż Słodkie uniesienie. Jednym z istotnych argumentów wyboru kwiaciarni internetowej jest to, że kwiaty wraz z upominkami możemy w prosty i szybki sposób zakupić w zaciszu domowym. Po prostu uruchamiamy laptopa, wchodzimy na daną stronę, dokonujemy wyboru adekwatnej do okoliczności kompozycji kwiatowej i gotowe.

Kwiaciarnia online

W każdej wirtualnej kwiaciarni prezentowane bukiety, kosze kwiatowe i wiązanki mają charakter poglądowy, a więc określony produkt może nieznacznie różnić się od przygotowanego pod konkretne zamówienie. Jest to podyktowane różnymi czynnikami, do których należy między innymi to, że prezentacja fotograficzna najczęściej dotyczy kompozycji w standardowej wielkości, a więc mniejsze lub większe mogą wyglądać nieco inaczej. Ponadto nie zawsze czas jest sprzymierzeńcem, ponieważ bardzo szybka realizacja zamówienia uniemożliwia dokładne odwzorowanie wybranej kompozycji, ale z pewnością nie odbiega zbyt mocno od pierwowzoru.

Ciekawą propozycją ukierunkowaną na klientów niezdecydowanych jest możliwość wyboru odpowiedniej do okoliczności kompozycji kwiatowej. Wystarczy złożyć zamówienie, w którym określimy cel zakupu np. urodziny mamy, rocznica ślubu, narodziny dziecka itp. oraz wskażemy przedział cenowy. Na przykład przesyłka rocznicowa, dla której świetnym wyborem będzie bukiet Diament złożony ze wspaniałych róż, alstromerii, frezji, weroniki, zieleni dekoracyjnej i innych dodatków. Pozwoli to na późniejszy samodzielny wybór kompozycji kwiatowej i dedykowanego upominku.

Dostawa kwiatów

Bez wątpienia jedną z zalet wirtualnych kwiaciarni jest ich doskonałe przygotowanie logistyczne, które pozwala dostarczyć zamówione kompozycje kwiatowe dokładnie w wyznaczone przez klienta miejsce i w szybkim czasie. Istnieje również możliwość dostawy kwiatów o określonej w dyspozycji godzinie. Jednym ze sposobów uzyskania takiej mobilności jest współpraca z najlepszymi kwiaciarniami na terenie całego kraju w tzw. systemie partnerskim, które dodatkowo dysponują odpowiednimi środkami transportu oraz z uznaną firmą kurierską, która zapewni bezproblemowe dostarczenie delikatnej przesyłki.

Jakość dostarczanych kompozycji kwiatowych

Wśród wielu osób, chcących po raz pierwszy skorzystać z zakupu i dostawy kompozycji kwiatowych za pośrednictwem kwiaciarni internetowej, istnieje obawa, że tego rodzaju usługa nie tylko będzie kiepskiej jakości, ale także może pociągać za sobą element ryzyka niewywiązania się z przyjętego zlecenia. Nie ma w tym nic dziwnego, jeśli takie zdarzenia miały miejsce w przypadku realizacji zamówień dotyczących innych produktów. W globalnej sieci funkcjonuje ogromna liczba uczestników, pośród których znajdzie się zawsze nieuczciwy sprzedawca. Z dotychczasowych badań wynika jednak, że klienci, którzy już współpracują z wirtualnymi kwiaciarniami, cenią sobie ten sposób zakupu kwiatów. Większość ich internetowych dostawców z pełnym zaangażowaniem dba o klientów poprzez najwyższą jakość proponowanych usług oraz dostarczanych kompozycji kwiatowych. Wiązanki, bukiety i kosze z zawsze świeżymi kwiatami są odpowiednio zabezpieczane, a więc przygotowane do nawet kilkugodzinnego przewozu środkiem transportowym. Ciekawostką, choć nie wszędzie praktykowaną, jest również możliwość otrzymania zdjęcia przygotowanej kompozycji kwiatowej, co w przypadku nadawcy, który z różnych przyczyn nie może być uczestnikiem ostatecznej realizacji usługi, umożliwia sprawdzenie zgodności złożonego zlecenia. Z drugiej strony, czemu by nie wprowadzić wykonania zdjęć podczas wręczania kwiatów? Dla wielu nieobecnych osób z pewnością będzie to miało sentymentalne znaczenie.

Kwiaty dla każdego z nas stanowią istotny element wzajemnego porozumiewania się bez słów, są uniwersalne i piękne, wywołują radość, ale też i smutek. Bez nich świat byłby szary i ponury, dlatego tak chętnie po nie sięgamy. Nie może więc dziwić ogromny sukces kwiaciarni internetowych, które dysponują możliwościami stworzenia efektownych i różnorodnych kompozycji kwiatowych, wszechstronnością wysokiej jakości usług, w tym dostaw dostosowanych do wymogów klienta. Wirtualne kwiaciarnie, czy jeszcze są uzupełnieniem stacjonarnych, czy już samodzielnym liderem w branży?

Podobne artykuły

Życzenia na Dzień Matki – przekaż mamie piękną wiadomość!

Dzień Matki to wyjątkowa okazja, która powinna być celebrowana w sposób szczególny. To doskonały moment, by wyrazić swoją miłość, wdzięczność i szacunek dla kobiety, która jest fundamentem każdej rodz...

Przejdź do artykułu

Co kupić na Dzień Matki? 5 pomysłów na prezent dla mamy!

Co kupić na Dzień Mamy? Ponadczasowe kwiaty, słodkie czekoladki, a może… balon z helem w kształcie serca? Przygotowaliśmy 5 propozycji najlepszych prezentów na 26 maja. Sprawdź nasz praktyczny poradni...

Przejdź do artykułu

Co kupić na Dzień Kobiet? Podpowiadamy, jaki prezent wybrać na 8 marca!

Nie wiesz, co kupić na Dzień Kobiet? Spokojnie. Przygotowaliśmy krótki przewodnik po prezentach, które trafią w gust miłośniczek kwiatów i biżuterii, fanek słodkości, ale i trendsetterek kochających k...

Przejdź do artykułu