Jakie kwiaty wybrać na zaręczyny?

biała róźa z pierścionkiem

W życiu każdej pary przychodzi taki moment, kiedy mężczyzna klęka przed kobietą i prosi ją, by przeszła z nim całe życie. Wyjątkowa chwila zaręczyn wymaga odpowiedniej oprawy – kolacja, świece, dobre wino, pierścionek, ale też kwiaty. Rodzi się w tym momencie pytanie – jaki bukiet najlepiej wybrać?

Jest wiele pomysłów na zaręczynowe wiązanki. Wciąż największą popularnością cieszą się róże, ale panowie, którzy znają upodobania swojej partnerki, mogą wybrać kwiaty, które one kochają. W innym wypadku, kiedy nie mamy tak dobrego rozeznania w upodobaniach przyszłej narzeczonej, można skorzystać z pomocy profesjonalnych florystów, którzy przygotowali atrakcyjne propozycje, które z całą pewnością wzruszą niejedną wybrankę męskiego serca.

Róże – jakie wybrać na zaręczyny?

Róża od zawsze jest symbolem nieprzemijającej miłości. Kwiaty te oznaczają głęboką i szczerą miłość, ale także pożądanie i oddanie. W przypadku róż niebagatelne znaczenie ma też ich ilość w bukiecie. Jeśli to na nie się zdecydujemy, to warto się nad tym bardziej zastanowić. Oto przykładowa symbolika bukietów róż w zależności od ich ilości:

9 – Z Tobą na zawsze
12 – Bądź moja
21 – Jestem Ci oddany
99 – Będę Cię kochał po kres moich dni
100 – Piękny związek po jesień życia
108 – Wyjdź za mnie

Jak widać, symbolika przez liczbę kwiatów w wiązance jest szalenie istotna. Każdy jednak z tych bukietów z całą pewnością wzruszy wybrankę serca, a przede wszystkim będzie pięknym podarkiem. W końcu, czy Bukiet 100 Róż nie robi niesamowitego wrażenia?

Innym pomysłem jest wybór tego, co już na pierwszy rzut oka kojarzy się z miłością – serca ułożonego z czerwonych róż. Kompozycja Czerwone Serce wręczona w odpowiednim momencie będzie symbolizować oddanie własnego serca swojej wybrance pod opiekę. Kobieta, obdarowana taką wiązanką z całą pewnością przyjmie zarówno kwiaty, jak i gorącą miłość swojego partnera, chcąc kroczyć z nim przez życie.

Ci zaś, którzy chcą przekonać swoją wybrankę nie tylko o gorącym, ale i w pełni szczerym uczuciu, mogą zdecydować się na kompozycję złożoną z czerwonych i białych róż „Czerwień w Bieli”. Dlaczego akurat ten bukiet?

Czerwień symbolizuje głębokie oddanie, miłość i pożądanie. Jest to oczywisty wybór dla panów, którzy chcą pokazać paniom swojego serca, że to ona jest ich królową.
Biel dowodzi czystości intencji oraz szczerości jego uczuć – białe róże są oznaką szacunku, podziwu i nieskazitelnej miłości.

W ten sposób skomponowana wiązanka przedstawia więc głębokie przywiązanie, szacunek dla wybranki i miłość. Świadczy ona o głębokim uczuciu, które jest szczere i nieprzemijające.

Kwiaty, które wyrażą więcej niż słowa

Oczywiście, oprócz róż jest mnóstwo innych kwiatów, które z całą pewnością przekonają panią do powiedzenia tego wyjątkowego „tak”. Oczywiście w tym przypadku również dominują bukiety w barwach czerwieni, ale też nie zawsze.

Ważna w tym przypadku jest symbolika kwiatów, która jest bardzo szeroka. Każdy kwiat bowiem niesie inną informację. Aby zrozumieć, jak dużo można powiedzieć za pomocą tylko jednego bukietu, warto oprzeć się na przykładach.

Jedną z ciekawszych propozycji dla Pana, który chcą okazać wybrance swojego serca najgłębsze uczucie i poprosić ją o rękę jest bukiet Serce w Dłoniach. Gerbera, która wybija się pośród innych kwiatów, jest wyrazem szacunku i docenienia osoby bliskiej sercu. Alstromeria z kolei symbolizuje poświęcenie. Czerwone tulipany, podobnie jak róże, są wyrazem gorącej, nieprzemijającej miłości. Wręczając więc ten bukiet, partner dowodzi swojego ogromnego uczucia, podziwu, a także chęci spędzenia całego życia ze swoją wybranką.

Mężczyzna zaś, który chce powiedzieć kobiecie „tylko ty”, nie musi używać słów. Wystarczy, że wybierze ten bukiet. Ta piękna, radosna kompozycja, złożona z delikatnych, kremowych róż, gerber, storczyka i margaretek, które wyrażą podziw dla piękna jego damy, sprawi, że nie będzie musiał używać słów. Kwiaty powiedzą wszystko.

Podobne artykuły

Życzenia na Dzień Matki – przekaż mamie piękną wiadomość!

Dzień Matki to wyjątkowa okazja, która powinna być celebrowana w sposób szczególny. To doskonały moment, by wyrazić swoją miłość, wdzięczność i szacunek dla kobiety, która jest fundamentem każdej rodz...

Przejdź do artykułu

Co kupić na Dzień Matki? 5 pomysłów na prezent dla mamy!

Co kupić na Dzień Mamy? Ponadczasowe kwiaty, słodkie czekoladki, a może… balon z helem w kształcie serca? Przygotowaliśmy 5 propozycji najlepszych prezentów na 26 maja. Sprawdź nasz praktyczny poradni...

Przejdź do artykułu

Co kupić na Dzień Kobiet? Podpowiadamy, jaki prezent wybrać na 8 marca!

Nie wiesz, co kupić na Dzień Kobiet? Spokojnie. Przygotowaliśmy krótki przewodnik po prezentach, które trafią w gust miłośniczek kwiatów i biżuterii, fanek słodkości, ale i trendsetterek kochających k...

Przejdź do artykułu